جايزه خواننده مصاف سید حمزه موسوی علی اکبر رائفی پور

جايزه: خواننده مصاف سید حمزه موسوی علی اکبر رائفی پور ali akbar rayefi poor mosaf seyed hamze mosavi

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی آغاز ثبت‌نام متقاضیان وام اشتغال روستایی از فردا

معاون اشتغال وزیر کار از شروع عضویت متقاضیان وام اشتغال روستایی در سامانه کارا خبر داد و گفت: همه کارآفرینان و سرمایه گذاران روستایی از فردا می‌توانند جهت معرفی

آغاز ثبت‌نام متقاضیان وام اشتغال روستایی از فردا

آغاز عضویت متقاضیان وام اشتغال روستایی از فردا

عبارات مهم : اشتغال

معاون اشتغال وزیر کار از شروع عضویت متقاضیان وام اشتغال روستایی در سامانه کارا خبر داد و گفت: همه کارآفرینان و سرمایه گذاران روستایی از فردا می توانند جهت معرفی طرح های خود در سامانه کارا عضویت کنند و وارد پروسه دریافت تسهیلات شوند.

به گزارش ایسنا، عیسی منصوری در برنامه گفت وگوی خاص خبری با اشاره به تخصیص داده شده است ۱.۵ میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی معادل ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات جهت اشتغال روستایی، گفت: با رعایت چارچوبی که مدنظر ما است و اضافه کردن بحث توسعه اشتغال روستایی به وام روستایی، عنوان پرداخت وام و عضویت رسمی از طریق سامانه کارا نهایی شده است تا سرمایه گذاران و کارآفرینان بتوانند در این سامانه عضویت و طرح های خود را معرفی کنند.

آغاز ثبت‌نام متقاضیان وام اشتغال روستایی از فردا

وی گفت: این سامانه از روز دوشنبه فعال است و متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال روستایی می توانند به نشانی WWW.KARA.MCLS.GOV.IR مراجعه و مراحل عضویت خود را جهت بهره مندی از این تسهیلات دنبال کنند.

منصوری در عین حال از آینده نگری ایجاد ۹۵۱ هزار وقت شغلی در جریان اجرای طرح اشتغال فراگیر خبر داد و گفت: از این میزان ۶۵۰ هزار شغل در رشته های پر اشتغال است و در مشوق های بیمه ای نیز به دنبال ایجاد میل به زیاد جهت اشتغال هستیم.

معاون اشتغال وزیر کار از شروع عضویت متقاضیان وام اشتغال روستایی در سامانه کارا خبر داد و گفت: همه کارآفرینان و سرمایه گذاران روستایی از فردا می‌توانند جهت معرفی

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار خاطرنشان کرد: بانک مرکزی ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار جهت اجرای طرح اشتغال فراگیر تخصیص داده شده است داده است.

او در بخش دیگری از بیانات خود گفت: کشورهایی که در حوزه بازار کار موفق عمل می کنند ۱.۵ تا ۲ درصد GDP خود را در زمینه سیاستهای اشتغال و بازار کار هزینه می کنند ولی در کشور ما این مساله صادق نیست.

منصوری افزود: در یونان که سالها دچار بحران اقتصادی است میزان مخارجی که در حوزه سیاستهای اشتغال صورت گرفته به شدت زیاد کردن یافته است ولی نظام اجرایی ما چندان تمایلی به این سمت ندارد.

آغاز ثبت‌نام متقاضیان وام اشتغال روستایی از فردا

وی متذکر شد: متاسفانه در هیچ کدام از برنامه های پنج ساله توسعه تا قبل از برنامه ششم چیزی به اسم سیاست اشتغال نداشتیم و جهت نخستین بار در برنامه ششم مقرر شده است که سند ملی اشتغال تدوین شود که تا آخر امسال وقت داریم به تصویب دولت برسانیم.

معاون اشتغال وزیر کار در عین حال با اشاره به اجرای طرح کارورزی، افزود: طرح کارورزی دانش آموختگان از تیرماه امسال شروع شده است و معتقدیم که اجرای آن خلا انطباق میان تحصیلات دانش آموختگان با نیاز بازار کار را در کوتاه مدت حل می کند.

معاون اشتغال وزیر کار از شروع عضویت متقاضیان وام اشتغال روستایی در سامانه کارا خبر داد و گفت: همه کارآفرینان و سرمایه گذاران روستایی از فردا می‌توانند جهت معرفی

وی با بیان اینکه فارغ التحصیلان و کسانی که دوره کارورزی را بگذارنند مهارت مورد نیاز جهت ورود به بازار کار را به دست می آورند، از پرداخت یک سوم رقم دستمزد به عنوان کمک هزینه کارورزی خبرداد و گفت: کارورزان در طول دوره کارورزی که چهار تا شش ماه هست، ماهانه حدود ۳۰۰ هزار تومان به عنوان کمک هزینه دریافت می کنند.

به گفته منصوری، ۷۵ تا ۸۰ درصد کسانی که دوره کارورزی را طی کرده باشند در همان بنگاه و واحدی که آموزش دیده اند، مشغول کار می شوند.

آغاز ثبت‌نام متقاضیان وام اشتغال روستایی از فردا

حسن طایی ـ استاد دانشگاه نیز در این برنامه با اشاره به اجرای طرح کارورزی، گفت: در این طرح فردی که در جریان کارورزی قرار داده شد تلاش می کند تا مفهوم جدیدی از کاسب و کار را در ذهن خود ایجاد کند. او دیگر به کار در شرکت کوچک فکر نمی کند و یک گام برتر و بلندتر را جهت تاسیس کسب و کارهای نوپا یا استارتاپها بر می دارد.

وی ادامه داد: این فرد در وظایف تازه و نوظهوری همکاری می کند که شبکه ای از مشاغل را به وجود می آورد و اگر کارورزی به نیمه آخرهای خود نزدیک شود از حالت دانش آموختگی صرف خارج می شود و می تواند به جایی برسد که یک مدیر باشد.

این کارشناس حوزه اشتغال گفت: سابقه طرح کارورزی به دهه ۸۰ بر می گردد و بیش از ۹۷ درصد کسانی که در این طرح شرکت کرده اند شاغلان موفقی شده است و مشاغل مولدی به وجود آورده اند.

طایی با بیان اینکه مرحله کارآفرینی بعد از مرحله اشتغال پذیری ایجاد می شود، گفت: بر اساس اطلاعاتی که وزارت کار از ردگیری کارورزان به دست آورده افرادی که وارد این طرح شده است اند، به سرعت جذب بازار کار شده است و کسب و کارهای تازه و کوچکی به وجود آورده اند.

محمد حسینی ـ عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نیز با بیان اینکه در برنامه سوم توسعه، به عنوان اشتغال در قالب تدوین سند کار شایسته اشاره شده است هست، گفت: از برنامه سوم تاکنون اقدامی در جهت تدوین و تنظیم سند ملی کار شایسته صورت نگرفته و امیدواریم در برنامه ششم این نشانه محقق شود.

وی در پاسخ به این پرسش که با از بین بردن تبصره ۱۸ لایحه بودجه سال ۱۳۹۷، چه منبع جایگزینی جهت درآمدهای اشتغال دولت متصور خواهید شد؟ گفت: دولت در لایحه بودجه از محل زیاد کردن قیمت حامل های انرژی بودجه اشتغال را دیده بود ولی بحث زیاد کردن قیمت حامل ها جامعه را ملتهب کرد. بر این اساس کمیسیون تلفیق روز گذشته به از بین بردن این تبصره رای داد و به جای آن ۱۰ هزار میلیارد دلار از محل فروش اموال آینده نگری کرده که باید ساز و کار آن را ببینیم.

واژه های کلیدی: اشتغال | برنامه | اجرای طرح | بازار کار | صندوق توسعه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz