جايزه خواننده مصاف سید حمزه موسوی علی اکبر رائفی پور

جايزه: خواننده مصاف سید حمزه موسوی علی اکبر رائفی پور ali akbar rayefi poor mosaf seyed hamze mosavi

گت بلاگز اخبار بین الملل افشاگری تازه ویکی‌لیکس راجع به اسرائیل و امارات

براساس اسنادی که سایت ویکی‌لیکس فاش کرده هست، امارات و اسرائیل به عادی سازی سریع روابط در سطوح اقتصادی، دیپلماتیک، امنیتی و نظامی مشغول هستند.

افشاگری تازه ویکی‌لیکس راجع به اسرائیل و امارات

افشاگری تازه ویکی لیکس راجع به اسرائیل و امارات

عبارات مهم : همکاری

براساس اسنادی که سایت ویکی لیکس فاش کرده هست، امارات و اسرائیل به عادی سازی سریع روابط در سطوح اقتصادی، دیپلماتیک، امنیتی و نظامی مشغول هستند.

به گزارش ایسنا ؛ روزنامه میدل ایست مانیتور اسنادی را که سایت ویکی لیکس راجع به روابط امارات و اسرائیل فاش کرده، منتشر کرده هست. این اسناد نقش مهم یوسف العتیبه، سفیر امارات در آمریکا را جهت عادی سازی روابط میان کشورش و اسرائیل در “مراحل بی سابقه” نشان می دهند. براساس این اسناد امارات نه تنها به مرکز منافع امنیتی و اقتصادی اسرائیل تبدیل شده است است بلکه تلاش می کند تا دنیا عرب را به همراهی با خود وادار کند.

افشاگری تازه ویکی‌لیکس راجع به اسرائیل و امارات

براساس این اسناد امارات در سال 2010 از تیم جودوی اسرائیل استقبال کرد و این مسئله همزمان با ترور محمود المبحوح، فرمانده جنبش حماس با همکاری شرکت جاسوسی اسرائیل (موساد) بود و در آن وقت دیگر جای تعجب نبود که برافراشتن پرچم فلسطین در امارات منع شود.

اسناد ویکی لیکس به انعقاد قرارداد میان امارات با شرکت امنیتی ای جی تی اسرائیل جهت تأمین امنیت مراکز نفتی و گازی و ایجاد شبکه نظارت شهری در ابوظبی اشاره دارند.

براساس اسنادی که سایت ویکی‌لیکس فاش کرده هست، امارات و اسرائیل به عادی سازی سریع روابط در سطوح اقتصادی، دیپلماتیک، امنیتی و نظامی مشغول هستند.

روزنامه مذکور نوشت که امارات در آخرهای سال میلادی گذشته در رزمایش های پرچم سرخ در یونان در کنار اسرائیل و آمریکا شرکت کرد.

این عادی سازی روابط میان امارات و اسرائیل تنها از طریق کانال های سری نیست بلکه به صورت علنی نیز اتفاق افتاده است.

یکی از نویسندگان این روزنامه نوشت: عادی سازی روابط میان اسرائیل و امارات و عربستان به معنای ایجاد تغییری در ائتلاف های منطقه است.

افشاگری تازه ویکی‌لیکس راجع به اسرائیل و امارات

یکی از کارشناسان امور اسرائیل نیز اعلام کرد که عادی سازی روابط میان اسرائیل و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس مثل امارات و عربستان بعد از بهار عربی زیاد کردن یافته و طی سال اخیر به وضوح دیده می شود.

واژه های کلیدی: همکاری | امارات | افشاگری | اسرائیل | روزنامه | عربستان | شورای همکاری خلیج فارس | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz